Hiszpańskie zabytki


Jest wiele hiszpańskich zabytków, które mogą się wydawać niezwykle ciekawe i egzotyczne. Są to budowle, ruiny starożytnych miast i ciekawostki geograficzne. Poniżej przedstawiamy mały zbiór interesujących zabytków z różnych dziedzin. Kliknij na nazwę aby zobaczyć opis i zdjęcia:
Altamira:
Altamira to jaskinia w górach Kantabryjskich na północy Hiszpanii. Została odkryta w 1879 roku, a obecnie jest udostępniana do zwiedzania. Jaskinia Altamira ma około 270 metrów długości i w części głównej jej ściany pokryte są malowidłami przedstawiającymi zwierzęta takie jak sarny, konie, bizony, jelenie i wiele innych. Najstarsze rysunki mają już najprawdopodobniej około 15 tysięcy lat. Kilka malowideł z jaskini Altamira:

kliknij aby powiększyć:

Altamira  Altamira  Altamira

Baelo Claudia:
Baelo Claudia to starożytne miasto założone przez Rzymian znajdujące się na terenie dzisiejszej Hiszpanii. Miasto zostało założone w II wieku przed naszą erą. Baelo Claudia jest otoczone murem obronnym (zachowała się nawet brama wjazdowa). Do dziś można zauważyć budowle takie jak sąd, świątynia i posągi, oraz wiele innych.

Baelo Claudia         Baelo Claudia